Product Design & Development

פיתוח וייצור אב טיפוס – איך לפרוץ לשוק עם מוצר חדשני

פיתוח אבטיפוס, פיתוח מוצר, עיצוב תעשייתי

אהבתם? שתפו

במאמר זה נלמד הכל אודות פיתוח אבי טיפוס

services

פיתוח ייצור ובניית אב טיפוס

אב טיפוס הינו דגם תלת מימדי מוחשי המיוצר ביחידות בודדות טרם המעבר לייצור סדרתי בטכנולוגיות ייצור תעשייתיות. בניית אבטיפוס הוא שלב הכרחי בכל תהליך פיתוח של מוצרים ומאפשר לנו לבחון את איכות עיצוב ותכנון המוצר, לבצע תצפיות על קהל היעד וללמוד על האופן שבו משתמשים במוצר, לאתר כשלים ולדייק את התכנון בשלבים מוקדמים, לפני המעבר לייצור המוני ולפני השקעה בייצור תבניות ותשתיות ייצור יקרות.

ייצור בניית אבטיפוס, פיתוח מוצר, עיצוב תעשייתי
פיתוח אבטיפוס ליזמים וממציאים

מהם סוגי אבי הטיפוס ואיזה מתאים לסטרטאפ שלך ?

MVP אב טיפוס מלא מעוצב ומתפקד

מודל פיזי ברמת גימור איכותית ודומה למוצר תעשייתי, מאפשר ליזמים להמחיש את המוצר ללקוחות פוטנציאליים, לגייס משקיעים ושותפים עסקיים בצורה אפקטיבית ומשכנעת ביותר. זוהי האופציה השלמה והמתקדמת ביותר מאחר וניתן לחוש את המוצר, לבחון את העיצוב, הארגונומיה וחווית השימוש בצורה ריאליסטית. עם זאת על היזם לקחת בחשבון שבכדי לייצר אב טיפוס מלא יש להשלים את כל תהליכי העיצוב התעשייתי והתכנון ההנדסי של המוצר, יש להכניס את עלויות וזמני הפיתוח לתכנית העסקית של המיזם.

POC אב טיפוס היתכנותי

מודל מעוצב באופן ראשוני שמטרתו להוכיח היתכנות מכנית ותפקוד של מנגנונים, טכנולוגיות ופטנטים שפותחו. לצד אב טיפוס זה ניתן להציג ולהמחיש את העיצוב המתקדם והסטיילינג באמצעות הדמיות ממוחשבות היפר ראלסטיות שמבוצעות ע”י מעצב מוצר תעשייתי , הדמיות אלו ישלימו את התמונה למשקיעים פוטנציאליים ויציגו את החזון של המוצר העתידי ואיך הוא יראה בתום תהליך הפיתוח. נוקטים באסטרטגייה זו כדי לצמצם זמנים ועלויות פיתוח בשלבים הראשונים של המיזם.

MOCKUP אב טיפוס עיצובי גושני

מודל תלת מימדי שאינו כולל בתוכו מנגנונים מכניים או חלקים אלקטרוניים פנימיים, מטרת המודל לבחון את העיצוב החיצוני התלת מימדי מבחינה אסטתית. כמו כן לבחון את הפרופורציות בין החלקי המוצר וביחס למשתמש, בדיקת הקונספט הארגונומי והתאמה לאחיזת יד לדוגמא.

פיתוח אבטיפוס, פיתוח מוצר, עיצוב תעשייתי

כיצד אב טיפוס מייעל את תהליך פיתוח המוצר ליזמים וחברות הזנק ?

אב טיפוס מפורט מאפשר לבחון 6 נושאים קריטיים לפני המעבר לייצור המוני ובכך לצמצם סיכונים, לחסוך בעלויות ולפתח פתרון מדויק לדרישות המוצר.

תכנון הנדסי וחוזק מבני

כל מוצר שמפותח ואמור להיות בשימוש מסחרי נדרש לעמוד בתקנים של חוזק ושחיקה לאורך זמן בהתאם לאופן השימוש ולסטנדרטים הקיימים בקטגוריה. לאחר סיום שלב הנדסת המוצר והתכנון המכני המפורט ניתן לייצר אבטיפוס מחומרים זהים לאלו של המוצר הסופי. בכך ניתן לבחון את איכות התכנון ההנדסי, חוזק החומרים והמבנה בנאמנות למוצר המיוצר בטכנולוגיות ייצור תעשייתי.

חווית שימוש

בין אם מדובר במוצר צריכה או מכשיר רפואי – עיצוב חווית השימוש והתכנון הארגונומי הם שלבים קריטיים בתהליך פיתוח המוצר והם משמעותיים להצלחת המוצר. בשלב האפיון אנו מגדירים תסריטי שימוש שונים ומתכננים בהתאם את הארגונומיה ואופן השימוש במוצר. פיתוח אבי טיפוס מאפשרים לנו לבחון קונספטים ארגונומים, לבחון אותם על משתמשים אמיתיים בקבוצות מיקוד, לבחור את הקונספט הנכון ולדייק אותו עוד לפני שעוברים לשלבי הפיתוח הבאים.

גיוס משקיעים

ייצור מודל פיזי היא הדרך המרשימה והאפקטיבית ביותר להמחיש את החזון של היזמים ולהציג אותו למשקיעים ושותפים עסקיים, מודל פיזי עובד מוכיח היתכנות שימושית במוצר ותורם לתחושת הביטחון של המשקיעים בפוטנציאל המוצר להצליח.

עלויות ייצור

ניתן להשתמש בטכנולוגיות של אבי טיפוס לייצור סדרות קטנות של חלקים ולחסוך עלויות של תבניות לייצור המוני. כמו כן, ניתן להתגבר על מגבלות טכניות בייצור חלקים מורכבים, לייצר אותם בהדפסה תלת מימדית שאינה מוגבלת לכיווני חליצה של חלקים מתבניות הזרקת פלסטיק.

נפח וגודל

טכנולוגיות הדפסה תלת מימדית מאפשרות לנו לייצר דגמים במידות מדויקות בגודל אחד לאחד בדיוק כמו המוצר הסופי ובכך למנוע את אשליית הגודל שלעיתים מתקבלת מהדמיות דיגיטליות.

גימורים וצבעים

בשלבי הפיתוח העיצובי אנו רוצים לבחון גימורים שונים לפני השטח, שילובי צבעים וטקסטורות שונות, באמצעות אבטיפוס נוכל להתרשם מהעיצוב באופן מוחשי ומיידי ולהחליט על העיצוב המתאים לדרישות השיווקיות והתדמיתיות של הפרוייקט.

עיצוב מוצר תעשייתי, טכנולוגיה לבישה, מוצרי טקסטיל

מהם השלבים בפיתוח עיצוב ותכנון של אב טיפוס ?

למעשה ייצור של אב טיפוס הוא שלב אחד מתוך תהליך מלא של פיתוח ועיצוב מוצר תעשייתי. תהליך אופייני של פיתוח מוצר מתחיל באפיון והגדרת דרישות תפקודיות של המוצר, אפיון פרופיל המשתמש, סביבת העבודה וחווית שימוש הנדרשת. לאחר מכן מפתחים קונספטים עיצוביים וכבר בשלב זה בונים אבי טיפוס ראשוניים וגושניים (מוקאפ) הממחישים את הקונספט העיצובי בצורה מהירה. לאחר שמשלימים את שלבי העיצוב המתקדם עוברים לשלב התכנון המכני הנדסי, מתכננים ומיצרים מודלים מפורטים שמאפשרים לנו לבחון את איכות התכנון, תפקוד מנגנונים מכניים, אינטגרציה עם רכיבים פנימיים, חוזק מבני, עמידה בתקנים של עמידות בזעזועים, אטימות לנוזלים ועוד.

מהם טכנולוגיות הייצור של אבי טיפוס בתעשייה ?

אלו טכנולוגיות הייצור העיקריות:

הדפסה תלת מימדית
עיבוד שבבי וכרסום CNC
חיתוך בלייזר
יציקות בתבניות גמישות
יציקות חומרים אלסטיים
תפירה ועיבוד מוצרי טקסטיל
משיכות ואקום פורמינג לחלקי פלסטיק
כבישה וכיפוף חלקי מתכת ופח

כמה עולה לייצר אב טיפוס ?

טווח המחירים ליצור אבי טיפוס הוא רחב מאוד, התמחור נגזר ממורכבות המוצר, מספר החלקים, טכנולוגיות הייצור, גודל הרכיבים, עיבודים משניים, גימורים של פני השטח והרכבות. כך שניתן לייצר חלקים קטנים ללא גימור במאות שקלים בודדים וחלקים גדולים בגימור איכותי באלפי שקלים. כל פרויקט מתומחר במדויק לפי דרישות הלקוח ואופי המוצר.

כיצד לחסוך בעלויות יצור ולקצר זמני פיתוח ?

סטודיו חזן מתמחה בפיתוח מוצרים ועיצוב תעשייתי עם 20 שנות נסיון בתעשיות שונות, פיתחנו אבי טיפוס ודגמים מחומרים שונים ובאמצעות טכנולוגיות ייצור מגוונות.
אנו מלווים יזמים וחברות המפתחות מוצרים ומציעים את הפתרונות המתאימים לשלב בו נמצא הלקוח, הנסיון הרב והמגוון שלנו מאפשר לנו להעניק פתרונות יישימים ותפורים למידות הפרויקט ובכך לחסוך עלויות וזמני פיתוח.

מפתחים מוצר? הנה סיבות טובות ליצור איתנו קשר

More To Explore

industrial design

פוסט עיצוב תעשייתי

שבעת הבלוגים שאסור לכם לפספס – והפעם – עיצוב פנים בדקנו עבורכם מהם הבלוגים הטובים ביותר שקיימים היום בכל הקשור לעיצוב הבית. הטיול שלנו היה מסעיר (לא

Do You Want To Boost Your Business?

drop us a line and keep in touch